Image

Kırşehir OSB

 Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi, Kırşehir - Ortaköy Karayolu’nun 2.km’sindedir. Kırşehir konum itibariyle Nevşehir Kapadokya Hava Limanı’na 86 km, Kayseri Hava Limanı’na 130 km,  Kırşehir - Nevşehir, Kırşehir - Kayseri yolları duble yol, Kırşehir -Ortaköy Karayolu otoyoldur. Yeni yapılan Kırşehir – Ankara-Niğde Otoyolu Bağlantı Yolu'na 3,5km mesafededir. Bu nedenle ulaşım problemi yaşanmamaktadır.
 
Kuruluş tarihi 1989 olduğu için, zamanla birlikte sorunlarının çoğu aşılmış olan bir OSB’de yatırım yapmanın avantajları;
 
Bölgesel ve sektörel teşvik programında 4. Bölge olarak yer alan Kırşehir ve Kırşehir OSB’de; yatırımcılar bu programda yer alan KDV İstisnası, Gümrük Vergisi Muafiyeti, Vergi İndirimi, Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği, Yatırım Yeri Tahsisi, Faiz Desteği’nden yararlanabilmektedir. Kırşehir OSB’de Vergi İndirimi, Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği’nde 5. bölge teşvikleri uygulanmaktadır. 
 
 
Tesislerin su şebekesine bağlanabilmeleri için her parselin kenarında bağlantı tesisatı mevcuttur.

Bölge içi elektrik şebekesinde her sanayi parseline OG/AG enerji bağlantı noktası tesis edilmiştir.
 
Bölge’nin doğalgaz yatırımı tamamlanmış olup, bütün parsellerin doğalgaz bağlantıları hazırlanmıştır.
 
Kırşehir deprem riski düşük iller arasında olduğu için yatırım maliyetleri düşük olmaktadır.
Çevre düzenlemesi ve temizlik çalışmaları hızla devam eden OSB’de, bugüne kadar 12.000’i aşkın çam fidanı ve diğer ağaç türleri dikilmiştir.
2022 yılında arsa tahsis bedeli 165TL/m² dir. Kırşehir OSB 2. kademe gelişmiş ilçelerde olduğundan %60 indirimli tahsis bedeli düşüldükten sonra m² birim fiyatı 66 TL üzerinden arsa tahsisi yapılmaktadır.  %30 peşin kalan ise, 6’şar ay arayla 6 eşit taksit ve yatırımcının talebi halinde tamamı defaten tahsil edilebilmektedir.Kırşehir OSB ve Bölge Yönetimi tarafından yatırım yapan ve yapacak olan bütün girişimcilere gereken kolaylıklar sağlanmaktadır.
Image